Jak wygląda nasz tydzień pracy? W Futuriti większość obowiązków realizujemy zdalnie.

W Futuriti zdecydowaliśmy się w pełni korzystać z modelu zdalnego. Warunki dyktowane przez COVID przyspieszyły tę decyzję, ale już wcześniej zdawaliśmy sobie sprawę z korzyści jakie daje praca zdalna Dowiedz się dlaczego warto pracować w Futuriti.

Pandemia sprawiła, że w wielu firmach zmieniono dotychczasowy model pracy. Niektóre przedsiębiorstwa zdecydowały się na wzór hybrydowy, w innych to pracownik decyduje, jak często chce przychodzić do biura. W Futuriti zdecydowaliśmy się korzystać z modelu zdalnego dla części stanowisk. Warunki dyktowane przez COVID przyspieszyły tę decyzję, ale już wcześniej zdawaliśmy sobie sprawę z korzyści, które praca zdalna daje pracownikowi i pracodawcy. Dowiedz się dlaczego warto pracować w Futuriti.

 

 

Jak wygląda praca zdalna w Futuriti?

 

W Futuriti udało się nam sprawnie przejść na tryb pracy zdalnej. Część zespołu programistów pracowała w domu zanim stało się to naszym standardem. Wciąż posiadamy własne biuro w Krakowie, jest dostępne dla wszystkich chętnych. Czasem nasi doradcy handlowi organizują w nim spotkania biznesowe. Jest gdzie się udać w razie potrzeby.
Komunikacja w Futuriti odbywa się za pośrednictwem Microsoft Teams. W pracy zdalnej, ważna jest komunikacja asynchroniczna, czyli taka w której piszesz coś, a potem nie czekasz na odpowiedź tylko robisz swoje. Analogicznie z drugiej strony, robisz swoje, a odpowiadasz w przerwach pomiędzy wykonywaniem czynności.
Przez cały tydzień w pracy pomaga nam precyzyjny harmonogram.

  • Codziennie rano odbywa się oddzielne spotkanie każdego zespołu, omawiamy bieżące tematy i projekty.
  • W poniedziałek dodatkowo organizowany jest meeting, podczas którego kierownicy planują pracę dla całego zespołu oraz poszczególnych osób.
  • W środku tygodnia spotyka się cała firma. Omawiamy statusy wszystkich toczących się działań. To ważne, by każdy wiedział jaką częścią danego projektu się zajmuje.
  • W piątek widzimy się na podsumowaniu tygodnia. Rozmawiamy o tym, co udało nam się zrobić i o tym, co zostało jeszcze do zrobienia. 

Spotkania są okazją do wyrażania opinii oraz przedstawienia własnych sugestii i pomysłów. W ten sposób budujemy wspólną przestrzeń do wymiany poglądów. Organizowane regularnie sprzyjają poprawie komunikacji w zespole. To bardzo istotne, gdy większość osób wykonuje swoje obowiązki w domu. Nowym pracownikom pomagają szybciej zyskać przynależność i stać się członkiem grupy Futuriti. Rozmawiamy ponieważ szanujemy się i lubimy. 

 

Jakie udogodnienia otrzymują programiści w Futuriti?

W codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowane technologie i metodyki. Poniżej przedstawiamy wybrane udogodniania, z których korzystają nasi programiści. 

  • Testy automatyczne – dzięki nim nie trzeba testować aplikacji w sposób manualny, a cały proces weryfikacji przebiega szybko. Obejmują: testy jednostkowe, które sprawdzają różne scenariusze uruchomienia kodu na poziomie funkcji, oraz testy integracyjne, dzięki którym można sprawdzić różne scenariusze użycia z punktu widzenia użytkownika UI.
  • Automatyczna weryfikacja kodu przez SonarQube – podczas wprowadzenia kodu do repozytorium uruchamia się skaner kodu, który weryfikuje jego jakość, zgodność z konwencjami, optymalność oraz uniwersalność. Narzędzie automatycznie wykrywa błędy i słabe punkty kodu, co skutkuje poprawą jakości i bezpieczeństwa.
  • Deploy – oznacza możliwość automatycznego tworzenia projektów do wersji testowej oraz produkcyjnej.
  • Monitoring przetwarzania danych przez front aplikacji (akcje użytkowników) oraz procesy pracujące na danych (ilość przetwarzanych danych, czas przetwarzania – wydolność systemu, przerwy w przetwarzaniu, awarie, wydajność serwerów, na których działają programy). 
  • Peer Review – to znana i sprawdzona metoda oceny. Przed wrzuceniem wersji produkcyjnej kodu jest on dokładnie sprawdzany przez przynajmniej jednego współpracownika. Weryfikacji podlega jakość, funkcjonalność i zgodności z tematem zadania.
  • Tablice zadań „Agile” – sprawdzają się w roli narzędzia do zarządzania procesami, pozwalają czytelnie przedstawiać zadania, które ma wykonać konkretna osoba lub dział oraz na bieżąco monitorować postępy.

 

 

Praca w modelu zdalnym wiąże się z wieloma korzyściami. W Futuriti dbamy o to, aby była ona jeszcze bardziej efektywna niż standardowa praca w siedzibie biura. Dzięki temu, że działamy według ściśle określonego harmonogramu, dbamy o odpowiednią technologię, narzędzia oraz metodykę pracy, udowadniamy, że jest to możliwe. Jesteś programistą i zależy Ci na tym, aby wykonywać obowiązki z domu, a przy tym chcesz pracować w dynamicznie rozwijającej się firmie? Świetnie. Daj nam znać, a może już wkrótce zaprosimy Cię do naszego zespołu!

logo-FUTURITI.png

Nowoczesne systemy IT dla leaderów eCommerce

Rozwiązania Futuriti służą eCommerce w szybkim i efektywnym kosztowo realizowaniu zamówień. Unikalne funkcje i technologie wypracowane w laboratorium R&D pomagają ich użytkownikom uzyskać przewagę nad konkurencją i ułatwiają szybki rozwój firm.

XSale_w-1.png

Sprzedaż internetowa

Automatyzacja i zarządzanie
sprzedażą online

WMS_logo

System WMS

Zarządzanie ruchem produktów
w magazynach wysokiego składowania

Jesteśmy również Złotym Partnerem Comarch. Pomagamy naszym Klientom wdrażać systemy ERP w ich firmach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.