Jak wygląda nasz tydzień pracy? W Futuriti pracujemy zdalnie.

W Futuriti zdecydowaliśmy się w pełni korzystać z modelu zdalnego. Warunki dyktowane przez COVID przyspieszyły tę decyzję, ale już wcześniej zdawaliśmy sobie sprawę z korzyści jakie daje praca zdalna Dowiedz się dlaczego warto pracować w Futuriti.

Pandemia sprawiła, że w wielu firmach zmieniono dotychczasowy model pracy. Niektóre przedsiębiorstwa zdecydowały się na wzór hybrydowy, w innych to pracownik decyduje, jak często chce przychodzić do biura. W Futuriti zdecydowaliśmy się w pełni korzystać z modelu zdalnego. Warunki dyktowane przez COVID przyspieszyły tę decyzję, ale już wcześniej zdawaliśmy sobie sprawę z korzyści, które praca zdalna daje pracownikowi i pracodawcy. Dowiedz się dlaczego warto pracować w Futuriti.

 


Korzyści wynikające z pracy zdalnej

 

Poniżej lista zalet, które mają pozytywny wpływ na życie zawodowe osób pracujących zdalnie.

 • wygoda – w domu sam aranżujesz swoją przestrzeń i tylko od Ciebie zależy gdzie usiądziesz do pracy i jaką muzykę włączysz
 • oszczędność czasu – nie dojeżdżasz do pracy więc nie stoisz w korkach, to szansa na dłuższy sen
 • oszczędność pieniędzy – brak konieczności dojazdu i jedzenie w domu, pozwalają zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy
 • większa efektywność – w domu jest mniej bodźców więc łatwiej się skupić
 • lepsza organizacja pracy –  wielu pracowników uważa, że dzięki home office łatwiej jest zorganizować obowiązki służbowe oraz łączyć je z zadaniami domowymi.
 • większa swoboda – każda praca zdalna wiąże się z większą swobodą działania, nawet jeśli przebiega ona w określonych ramach czasowych

 


Jak wygląda praca zdalna w Futuriti?

 

W Futuriti udało się nam sprawnie przejść na tryb pracy zdalnej. Część zespołu programistów pracowała w domu zanim stało się to naszym standardem. Wciąż posiadamy własne biuro w Krakowie, jest dostępne dla wszystkich chętnych. Czasem nasi doradcy handlowi organizują w nim spotkania biznesowe. Jest gdzie się udać w razie potrzeby.

Komunikacja w Futuriti odbywa się za pośrednictwem Microsoft Teams. W pracy zdalnej, ważna jest komunikacja asynchroniczna, czyli taka w której piszesz coś, a potem nie czekasz na odpowiedź tylko robisz swoje, analogicznie z drugiej strony, robisz swoje, a odpowiadasz w przerwach pomiędzy wykonywaniem.Przez cały tydzień w pracy pomaga nam precyzyjny harmonogram.


 • Codziennie rano odbywa się oddzielne spotkanie każdego zespołu, omawiamy bieżące tematy i projekty.
 • W poniedziałek dodatkowo organizowany jest meeting, podczas którego kierownicy planują pracę dla całego zespołu oraz poszczególnych osób.
 • W środku tygodnia spotyka się cała firma. Omawiamy statusy wszystkich toczących się działań. To ważne, by każdy wiedział jaką częścią danego projektu się zajmuje.
 • W piątek widzimy się na podsumowaniu tygodnia. Rozmawiamy o tym, co udało nam się zrobić i o tym, co zostało jeszcze do zrobienia. Spotkania są okazją do wyrażania opinii oraz przedstawienia własnych sugestii i pomysłów. W ten sposób budujemy wspólną przestrzeń do wymiany poglądów. Organizowane regularnie sprzyjają poprawie komunikacji w zespole. To bardzo istotne, gdy każdy wykonuje swoje obowiązki w domu. Nowym pracownikom pomagają szybciej zyskać przynależność i stać się członkiem grupy Futuriti. Rozmawiamy ponieważ szanujemy się i lubimy. Jakie udogodnienia otrzymują programiści w Futuriti?W codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowane technologie i metodyki. Poniżej przedstawiamy wybrane udogodniania, z których korzystają nasi programiści. 

 • Testy automatyczne – dzięki nim nie trzeba testować aplikacji w sposób manualny, a cały proces weryfikacji przebiega szybko. Obejmują: testy jednostkowe, które sprawdzają różne scenariusze uruchomienia kodu na poziomie funkcji, oraz testy integracyjne, dzięki którym można sprawdzić różne scenariusze użycia z punktu widzenia użytkownika UI.
 • Automatyczna weryfikacja kodu przez SonarQube – podczas wprowadzenia kodu do repozytorium uruchamia się skaner kodu, który weryfikuje jego jakość, zgodność z konwencjami, optymalność oraz uniwersalność. Narzędzie automatycznie wykrywa błędy i słabe punkty kodu, co skutkuje poprawą jakości i bezpieczeństwa.
 • Deploy – oznacza możliwość automatycznego tworzenia projektów do wersji testowej oraz produkcyjnej.
 • Monitoring przetwarzania danych przez front aplikacji (akcje użytkowników) oraz procesy pracujące na danych (ilość przetwarzanych danych, czas przetwarzania – wydolność systemu, przerwy w przetwarzaniu, awarie, wydajność serwerów, na których działają programy). 
 • Peer Review – to znana i sprawdzona metoda oceny. Przed wrzuceniem wersji produkcyjnej kodu jest on dokładnie sprawdzany przez przynajmniej jednego współpracownika. Weryfikacji podlega jakość, funkcjonalność i zgodności z tematem zadania.
 • Tablice zadań „Agile” – sprawdzają się w roli narzędzia do zarządzania procesami, pozwalają czytelnie przedstawiać zadania, które ma wykonać konkretna osoba lub dział oraz na bieżąco monitorować postępy.

 Praca w modelu zdalnym wiąże się z wieloma korzyściami. W Futuriti dbamy o to, aby była ona jeszcze bardziej efektywna niż standardowa praca w siedzibie biura. Dzięki temu, że działamy według ściśle określonego harmonogramu, dbamy o odpowiednią technologię, narzędzia oraz metodykę pracy, udowadniamy, że jest to możliwe. Jesteś programistą i zależy Ci na tym, aby wykonywać obowiązki z domu, a przy tym chcesz pracować w dynamicznie rozwijającej się firmie? Świetnie. Daj nam znać, a  może już wkrótce zaprosimy Cię do naszego zespołu! 

logo-FUTURITI.png

Nowoczesne systemy IT dla leaderów eCommerce

Rozwiązania Futuriti służą eCommerce w szybkim i efektywnym kosztowo realizowaniu zamówień. Unikalne funkcje i technologie wypracowane w laboratorium R&D pomagają ich użytkownikom uzyskać przewagę nad konkurencją i ułatwiają szybki rozwój firm.

XSale_w-1.png

Sprzedaż internetowa

Automatyzacja i zarządzanie
sprzedażą online

WMS_logo

System WMS

Zarządzanie ruchem produktów
w magazynach wysokiego składowania

Jesteśmy również Złotym Partnerem Comarch. Pomagamy naszym Klientom wdrażać systemy ERP w ich firmach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.